Tatil

Kamp Yapılacak Yerler 2020

Kamp yapılacak yerler 2020 yılında da farklı alternatif ve seçeneklerle kamp sever kişilerin, kamp listelerinde yerlerini hızlıca aldılar. Kamp birçok insan için uzun aralıklarla yapılabilecek bir etkinlikken bazı insanlar içinse tam olarak bir yaşam biçimidir. Yani kamp etkinliği insanların rutin hayat faaliyetleri içinde bir başlık olarak yer almaktadır.

Kamp yapılacak noktalar da işte bu kişiler açısından diğer insanlara nazaran çok daha önemli bir noktaya gelmektedir. Kamp ise içinde birçok unsuru taşıyan bütünsel bir uğraş olarak tanımlanabilir. Yani bir sırt çantası ile kendini yollara vurmanın çok daha ötesinde olan, bir hareketler bütünüdür de denilebilir.
Doğayla Baş Başa Kamp Yapılacak Yerler

Kamp yeri seçimi aslında kamp yapacak kişilerin o anki ihtiyaçları ile doğru orantılı olarak belirlenen bir unsurdur. Yani kamp etkinliği birçok farklı şekilde ve yerde gerçekleştirilebilen bir harekettir. Kimileri yüksek bir dağın zirvesine kurdukları çadırları ile kamp yapabilirken, kim insanlarda bakir ve keşfedilmemiş bir sahilde denize karşı huzurla uykuya dalabilirler.

Bu bağlamda temel nokta ise insanın doğa ile baş başa olmasıdır. Yani yaşadığı hayatın tüm zorlamalarından ve yapaylığından sıyrılıp, özüne dönmesidir. Bu yüzden kamp yapılabilecek yerler de farklılıklar göstermektedir. Özellikle ülkemiz düşünüldüğü zaman kamp olanakları bakımından birçok ülkeye göre çok daha elverişli olduğu da görülmektedir. Kamp yapılacak yerler 2020 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi ülke sınırları içinden de seçilebilir.

En Çok Tercih Edilen Kamp Yerleri

Huzurlu, rahat ve birçok açıdan da zorlanmadan kamp yapılabilecek birçok yer mevcuttur. Kamp yapılacak yerler 2020 yılı için şu şekilde birkaç öneri ile sıralanabilir.

⦁ Akmaz başı kamp alanı; Muğla, Akbük
⦁ Ölüdeniz Koyu; Muğla, Fethiye
⦁ Karagöl; Artvin, Borçka
⦁ Kelebekler Vadisi; Muğla, Fethiye
⦁ Yenice; Karabük
⦁ Kabatepe; Çanakkale
⦁ Gito Yaylası; Rize
⦁ Kazdağları; Balıkesir

Bu sayılan öneri alternatifler dışında yine birçok el değmemiş kamp alanı bulmak mümkündür. Kamp yapılacak yerin seçimi kamp malzemelerinin seçimi içinde son derece önemlidir. Yani birçok kamp alanında aynı hizmet ya unsurlar bulunmamaktadır. O yüzden kamp alanı seçilirken o bölgede ki imkânları da iyi bir şekilde öğrenmek gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.