İnternet

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumu internetten içerik üretmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli faktörlerden birisidir. SEO uyumuna sahip olmayan makaleler sizlerin içeriklerinin arama motorunda en üst sıralara çıkmasını engelleyecek böylece keşfedilmeniz zor olacaktır.

Aynı zamanda SEO uyumu olmayan ve çalıntı içeriğe sahip olan makalelerde sizlere telif atılması durumuyla da karşılaşılabilmektedir. Bu durumu engellemek ve olası olumsuzluklardan uzak durmak için SEO uyumu kontrolünü Google aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

SEO uyumu olmadığı zaman Google sizlere makalenizde yüzde kaç çalıntı sözcük olduğunu belirtecek ve düzeltmeniz gereken yerleri gösterecektir. Son derece basit olan bu yöntem ile telif haklarından ve orijinal olmayan içeriklerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  • SEO uyumlu makale yazmak için gerekli olan ilk şey yazabilme kabiliyetidir. Hangi konuda yazacak olursanız olun internet üzerinden gerekli bilgileri topladıktan sonra herhangi bir sayfanın içeriğini alıp kendi yazınıza taşımanız doğru olmayacak ve yazınız SEO uyumu göstermeyecektir. Bu sebeple gerekli bilgileri topladıktan sonra bir başka makaleyi içerik olarak kullanmamalısınız. Bilgileri kendi zihninizde şekillendirerek gerekli düzenlemeleri yapmalı ve kendi cümleleriniz ile yazıya geçirmelisiniz.
  • SEO uyumlu makale yazmanın bir diğer püf noktası ise makaleyi yazarken alt başlıklar kullanmanızdır. Alt başlıklar olmadan makaleniz tamamen SEO uyumu göstermeyecektir.
  • Makalenizi oluştururken SEO uyumlu olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer madde ise makale içerisinde anahtar kelimeleri geçirmenizdir. Anahtar kelimeleri eksik olan ya da içerisinde anahtar kelimeler bulunmayan makaleler arama motorlarında üst sıralarda yer almamakta ve %100 SEO uyumu göstermemektedir. Bu sebeple anahtar kelime kullanımına son derece dikkat etmeniz önemlidir.
  • SEO uyumlu makale yazarken giriş kısmının uzun olmamasına anahtar kelimelerin ilk cümlede yer almasına ve içeriğin başlık ile uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu madde makalenizin SEO uyumunun gerçekleşmesi için oldukça önemlidir. İlk satırınızda bir kez anahtar kelime kullanımına dikkat edebilirsiniz.

Makale oluştururken özgün içerikler seçmek, yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmek makalenizin başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.