Hobi

Mutfak Dekor: Mutfak Dolabı Kaplaması Nasıl Yapılır ?

Özellikle ev hanımlarının gün içerisinde zamanlarının büyük bir bölümü mutfak için de geçebilir. Zamanının bolca geçtiği bu yerde ufak değişiklikler yapmak kişileri mutlu eder. Çok büyük paralar harcamadan yapılacak bir takım değişiklikler ile mutfaklar güzel bir görüntüye kavuşuyor. Bu sayede yenilenmiş mutfak içerisinde kişiler kendilerini daha mutlu hissederler.

Mutfak dolaplarını değiştirmek zahmetli bir iştir. Mutfak dolaplarından sıkılmışsanız sizlere dolapları değiştirmeden farklı bir görüntüye kavuşturabileceğiniz yöntemlerden bahsedebiliriz. Dolap kapağı kaplamaları ile dolaplarınıza yeni ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Mutfak dolabı kaplaması

Yapışkanlı folyolar ile mutfak dolaplarınızda yepyeni görüntüler yaratabilirsiniz. Öncelikle işiniz folyo seçimi yapmakla başlamaktadır. Tamamen zevkinize ve mutfaktaki diğer eşyalarınız ile uyumlu bir yapışkanlı folyo seçimi yapmalısınız. Tabii ki mutfakta kullanılacağı için suya dayanıklı olan folyolardan seçmek eşyaları daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir tarafı yapışkanlı olan folyoları kaplamak istediğiniz zemin üzerinde ölçülendirerek kestikten sonra kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.Eğer koyu renkli eşyalarınızın üzerinde açık renkli kaplama yapmak istiyorsanız da kalın folyo seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Çünkü koyu renkli olan zemini ince bir folyo tek kat ile örtmeyebilir. Fakat kalın bir folyo ile istediğiniz görüntüyü kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Mutfak kaplamaları nasıl yapıştırılır?

Folyonun arkasındaki yapışkanı komple çıkartırsanız kaplama yapmanız oldukça zor olabilir. Yapışkanın bir kısmını açtıktan sonra dolaba yapıştırarak devam etmek daha doğru olacaktır.
Yapıştırma sırasında bir bez ile kaplamanın üzeri düzleyerek yapıştırma işlemi yapılabilir. İşlem sırasında kaplamanın bir takım yerlerinde bazı hava kabarcıkları görülebilir.

Böyle bir durumda kabarcıkları iğne ile minik delikler açılarak düzeltebilirsiniz.Silinebilir kaplamaları tercih ederekten mutfağınızdaki bu görüntüyü uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Sıkıldığınız zamanlarda kolay bir şekilde uygulama sağlayan kaplamalar ile mutfağınızda yeni görüntüler elde edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.