Hayvanlar Alemi

Güvercinimsiler Hakkında Bilgiler

Güvercinimsiler (Columbiforrnes) takımı çöl tavuklarını, güvercinleri ve kumruları içerir, gene bu öbeğe giren dodoların soyu tükenmiştir.

Günümüzdeki sınıflamalarda, güvercinimsiler takımının iki öbekten oluştuğu kabul edilir: Birbirlerinden oldukça farklı olan, ama gene de birçok ortak özellik taşıyan güvercingiller ve çöltavuğugiller.

Ortak özellikler arasında, aynı tip ses organları, iyi gelişmiş köprücükkemikli göğüs kemiği (hiç değilse günümüzde yaşayan türlerde), çok bol tüyler, uzun ve sivri kanatlar, hızlı uçuşları ve başlarını kaldırmadan emerek su içmeleri sayılabilir.

Düzenli aralıklarla ve büyük topluluklar halinde bir araya gelen çöltavuğugiller ailesi üyelerinin su içmesinin özelliği vardır.Su içebilmek için, gidiş gelişi 130-140 km’ yi aşan günlük yolculuklara çıkarlar. Alışkanlıklarındaki bu düzenlilikten yararlanan insanlar çöltavuğugilleri kolayca avlarlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.