Oyun

Masaüstü Oyun Bilgisayarı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı ?

Masaüstü oyun bilgisayarları oyun sevenlerin en çok tercih ettiği bilgisayar türü olarak belirlenmiştir. Masaüstü oyun bilgisayarları alırken dikkat etmeniz gereken pek çok özellik ve bilgisayar parçası vardır.

  • Bağımsız ekran

Ekran kartları kaliteli seçildiği sürece bilgisayarınızdan alacağınız verim de artmaktadır bu sebeple oyun bilgisayarı alırken ekran kartınızın iyi ve kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Toplama oyun bilgisayarı kuranların özellikle ekran kartına dikkat etmeleri önerilmektedir.

  • Kaliteli işlemci 

İşlemciler bilgisayarların en çok dikkat edilmesi gereken parçalarından birisidir. Oyun bilgisayarları kullanacağı zaman işlemci olarak çekirdekli ve yüksek frekanslı işlemciler tercih edilmelidir. Bu işlemciler oyunları daha rahat ve hızlı bir şekilde oynamanıza yardımcı olmaktadır. Intel herkes tarafından tercih edilen ve kullanılan işlemciler arasında yer almaktadır. Masaüstü oyun bilgisayarları kuranların 7. Nesil İntel Core işlemci kullanılması önerilmektedir.

  • Termal Mühendislik

Bilgisayarları oluştururken ya da toplarken bilgisayarın dış görünüşü kadar iç tasarımına da önem vermeniz gerekmektedir. İyi tasarlanmamış ve kısa süre içerisinde sorun çıkartacak bilgisayarlardan uzak durulmalıdır.

  • Ses Sistemi

Masaüstü oyun bilgisayarı alırken dikkat etmeniz gereken bir sonraki madde ise ses sistemidir. Ses sistemi iyi olan bilgisayarlar tercih edilmelidir çünkü oyun oynarken ses faktörü de sizler için son derece önemli olacaktır.

  • Klavye 

Masaüstü oyun bilgisayarlarında iyi bir işlemci, ekran kartı, tasarım gibi özellikler bulunmalıdır ancak ek parçaların da iyi olması son derece önemlidir. Oyun bilgisayarlarında kişiler genellikle renkli ışıklı klavye tercih etmektedir.

Bu gece görüşü için iyi bir fikir sayılabilir.Seçeceğiniz masaüstü oyun bilgisayarının en önemli özelliklerinden birisi de son derece hızlı olması ve sizleri oyun sırasında olası olumsuzluklarla karşılaştırmamasıdır. Havalandırmasının iyi olması, soğutucu özelliğinin bulunması da ekstra dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır.

Oyun bilgisayarlarında harcanılacak zaman normal bilgisayarlara göre daha uzun olacağı için ısınmaması, sık sık havalanması ve donmaması son derece önemli özellikler arasında yer almaktadır. İyi bir masaüstü oyun bilgisayarı seçmek için dikkat etmeniz gereken özellikler bunlardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.