Ekonomi

Bitcoin Alımı İçin En Doğru Zaman

Bütün dünyayı peşinden sürüklemeyi başarmış olan Bitcoin mantıklı görülen yatırımlar arasındaki yerini almıştır. Kişiler Bitcoine daha yakından tanıyarak bu alanda yatırım yapmak istemektedir. Bitcoin değerleri zaman içerisinde değişkenlik göstermektedir.

Yükseliş ve düşüş içerisinde olan bu yatırım aracında iyi takip ederek alım için doğru zamanı kollanması gereklidir.

Bitcoin nedir?

Kripto para birimlerinden bir tanesidir. Henüz resmi bir para birimi olarak geçmemektedir. Deneysel bir para birimi olarak şu an için geçerliliğini korumaktadır.

Bitcoin değeri

Bitcoin için sabit bir değerden bahsetmek doğru olmaz. Çünkü Bitcoin değeri sürekli değişken bir haldedir. Kısa zaman içerisinde hızlı yükselişler ve düşüşler yaşayabilir. Eğer Bitcoin yatırımınız var ise bunu Bitcoin cinsinden saklamanız daha doğru olacaktır.

Bitcoin işlemleri yapmak istiyorsanız birkaç saniyelik kısa bir süre içerisinde bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bitcoin işlemini yaptıktan yaklaşık 10 dakika içerisinde onay alınması gerçekleştirilir. Bu kısa zaman diliminde işlemin geri alınabilirliği bulunmaktadır.
2019 yılında Bitcoin ve kripto para yatırımcıları tarafından Bitcoin için bu zamana kadar olmuş en yüksek seviyede artışlar beklemekteydi. Fakat ani satışların yaşanması ile bu umutlar bir süre ertelenmek zorunda kaldı.

Ekim Ayı’nın sonundan sonra Bitcoin değerlerinde düşüş yaşanmaya başlandı. Bu düşüş ise Bitcoin başına 10.000 $ sınırı kırıldıktan sonra gerçekleşmeye başlamıştır. Düşüş ile beraber Çin’de Bitcoin alım satım uyarıları yapılmaya başlandı.

2019 yılında yaşanan bu durumlardan sonra Bitcoin yatırımcılarının Temmuz 2020 tarihinden sonra Bitcoin de seviye düşüşleri yaşanacağına söylemektedirler.Yaşanan bu düşüş ve yükselişler gözü önünde bulundurularak, Bitcoin yatırımları ile alakalı her türlü gelişme yakından takip edilerek Bitcoin piyasasının elbette 100.000 dolarlık hedeflere ulaşabileceği söylenmektedir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.