Ekonomi

Alınabilecek Beş Hisse Tavsiyesi

Yatırım yapmak son derece önemlidir. Yatırım yapmadan önce piyasalar yakından takip edilerek en doğru yatırımı bulmak daha da önemli olmaktadır. Piyasalar sürekli hareket halinde olmaktadır.Piyasaların hareketleri ve önemli yatırım şirketleri takip edilerek en doğru yatırım hakkında karar verilebilir. Dikkatli takip ve doğru yönlendirmeler ile en karlı şekilde hisse alımı yapılabilir.Borsa sürekli hareket halindedir.Borsanın bu hareketliliği de yapılacak olan yatırımların hangi hisselerde daha karlı olacak konusunda bilgiler vermektedir.

Dünyanın yaşamış olduğu covid 19 salgını ile sadece Türkiye‘de değil bütün dünya ekonomisi kötü şekilde etkilenmektedir. 2020 yılında dünya ekonomisinde en az %3 lük bir küçülme yaşanacak öngörülmektedir. Salgın durumu yaşanırken Türkiye ekonomisinin de bu durumdan muhakkak etkilenecek göz önünde bulundurulmalıdır.

En çok tavsiye edilen 5 hisse analizi şunlardır:

1. Garanti Bbva
Tüketici sürekli değil ve düşük faiz oranları ile piyasa içerisindeki yerini iyi korumaktadır. Sermaye yeterlilik oranları ve yüksek likiditesi ile kuvvetli büyümeler gösterebilir.

2. Akbank
Artış gösteren net faiz gelirleri ve düşmesi beklenen risk maliyetleri ile yüksek kârlar elde edilebileceği düşünülen hisseler arasındadır.

3. Petkim
Star rafinerisinden tam fayda sağlandığı takdir de yükseliş gösterecek isimler arasındadır.

4. Turkcell
Geniş iş kolları çalışması ile beraber %16’lık oranda büyüme ve her yıl 1 milyon yeni abone kazanma hedefiyle 2020-2022 gelir planlamaları yapılmaktadır.

5. Tüpraş
Orhan petrol fiyatlarındaki artış ve de Türk lirasında ki yaşanan değer kaybı yüzünden 2019 yılında bir takım olumsuz durumlar görülse de 2020 yılındaki şirketin faaliyet kârındaki iyileşmeler dikkat çekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Neden Reklam Alıyoruz? İnternet Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Reklamlardan Gelmektedir. Bu Sebeple İnternet Sitemizde Reklam Yayınlanmaktadır. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.